Daryti ar ne?

@ofisodramos

Paulina Botyriūtė

4/28/20231 min read

„<..> niekas nesukelia didesnio nepatogumo, pavojaus ar skausmo kaip žvelgimas į savo gyvenimą iš šono galvojant, koks jis būtų buvęs, jei turėčiau drąsos pasirodyti ir leisti būti matomai.“

Dr. Brené Brown „Didi drąsa“

Koks jis būtų buvęs, jei būčiau turėjus drąsos...?
Koks jis gali būti, jei turėčiau drąsos...?


Kankina dvejonės? Daryti ar ne? Imtis kažko ar ne?

Jei nori giliau paanalizuoti savo situaciją, išbandyk šį keturių dalių metodą – Dekarto kvadratą, kuris tau padės pamatyti: motyvaciją, problemas, antrines naudas ir baimes.

Popieriaus lapą suskirstyk į keturias dalis.

❓Pirmoje skiltyje atsakyk sau į klausimą: kas bus, jei tai įvyks? Arba kitaip: ką GAUSI, jei žengsi šį žingsnį? (motyvacija)

❓Antroje skiltyje užduok sau klausimą: kas bus, jei tai neįvyks/ to nepadarysi? Arba kitaip: ko NEGAUSI, neturėsi, jei nežengsi šio žingsnio? (problemos)

❓Trečioje skiltyje atsakyk į klausimą: ko NEBUS, jei tai įvyks? Arba kitaip: ką iš to, ką dabar TURI, prarasi, jei žengsi šį žingsnį? (antrinės naudos)

❓Ketvirtoje dalyje apžvelk šį klausimą: ko NEBUS, jai tai NEĮVYKS? Arba kitaip: apie ką NEREIKĖS mąstyti/ dėl ko nereikės sukti galvos, jei nuspręsi nežengi šio žingsnio? (baimės)

Kam to reikia? Kad galvoje būtų šviesiau! :)

Kol klaidžiojame lyg ežiukai rūke, atrodo, jog „viskas“ baisu, „nieko“ nemoku ir „nieko“ nežinau.

Analizuojant situaciją, atrandame didžiausius skaudulius, baimes ir t.t., kitaip tariant, susipažįstame su kuo turime reikalų, o tada tą „nežinau nežinau“ energiją galime nukreipti į sprendimų paieškas, būdų, kaip kitaip patenkinti tuos poreikius, kurie mus stabdo, atradimą.

Ar sukirbėjo kokios nors mintys perskaičius klausimus „jei turėčiau drąsos“? :)