Perdegimas sindromo etapai

@ofisodramos

Paulina Botyriūtė

10/7/20231 min read

Perdegimas sindromo etapai

1 ETAPAS

Profesinių įsipareigojimų didėjimas. Vis daugiau viršvalandžių, vis daugiau valandų skiriama darbui, vis mažiau poilsio ir laiko skirto atgauti jėgas.

2 ETAPAS

Profesinių įsipareigojimų mažėjimas. Išsekimas, neigiamas požiūris į darbą (jausmas, kad esi išnaudojamas, jaučiama dėkingumo stoka, dirbti reikia prisiversti), nusišalinimas – bendravimo su kitais žmonėmis mažėjimas.

3 ETAPAS

Emocinės pusiausvyros sutrikimas. Irzlumas, ciniškumas, kartėlis, savęs kaltinimas, savivertės mažėjimas, tikslų, kurie gyvenime buvo svarbūs, atsisakymas.

4 ETAPAS

Demotyvacija, dėmesio ir koncentracijos sumažėjimas, žemas darbo efektyvumas, mažėja gebėjimas organizuoti darbą, priešiškumas, minimali veikla – nieko nesinori.

5 ETAPAS

Įtampa, fiziniai skausmai, miego sutrikimai, širdies ar kraujotakos sutrikimai, virškinimo problemos, imuninės sistemos silpnėjimas, negalėjimas atsipalaiduoti.

6 ETAPAS

Tuštumo pojūtis, vidiniai ištekliai visiškai išsemti, pasireiškiantys depresijos požymiai.

Kaip iš superherojaus tapti pabučiuotu psicho (angl. dementors) iš Hario Poterio – žmogumi, iš kurio atimtas gyvenimo džiaugsmas. Arba, kaip save sudeginti iki pelenų? 🔥

Į perdegimą einama palaipsniui, jei jaučiame požymius, bet nieko nekeičiame, į perdegimo duobę kasamės vis giliau ir giliau.

Jeigu jaučiate padidėjusį nerimą dėl darbų kiekio, mažėjantį pasitenkinimą atliekamais darbais, reikalavimai darbe ir gyvenime vis didesni, atliekamos užduotys atrodo beprasmės, jaučiate nuovargį net ir po miego, mažėja noras užsiimti hobiais, bendrauti su draugais ir artimaisiais, menksta noras rūpintis savimi, stabtelkite ir savęs paklauskite:

❔Kas vyksta su manim ir mano gyvenimu?
❔Ir ar man tikrai to reikia